Prečo vôbec čistiť vnútorný priestor motora?

Získaj zľavu 15% na ďalší nákup
13/02/2020
Čistenie palivovej sústavy
10/11/2020
Show all

Prečo vôbec čistiť vnútorný priestor motora?

V každom motore, či sa jedná o moderný dieselový alebo vysoko výkonný benzínový, sa nachádzajú prevádzkou spôsobené nečistoty ako je živica či popolčekové sadze. Tieto nečistoty vznikajú počas prevádzky vozidla a je to úplne bežný, avšak neovplyvniteľný jav! V zásade platí, že tieto znečistenia vznikajú súhrou rozličných faktorov. Môžeme ich charakterizovať ako sťažené prevádzkové podmienky motora, ku ktorým sa radia tieto prevádzkové činnosti. Neustále brzdenie a rozbiehanie v mestskej prevádzke, nedostatočná prevádzková teplota, ktorá môže byť spôsobená napríklad z dôvodu krátkych jazdných trás, ďalej je to zvýšená záťaž motora a v neposlednom rade nepravidelné servisné intervaly, a teda neskorá výmena oleja a filtrov. Nečistoty nalepené na krúžku dokážu tento krúžok postupne stláčať až do takej miery, že medzi krúžkom a stenou valca vzniká medzera, vďaka ktorej dochádza k prenikaniu oleja do spaľovacej komory. A takto sa začína proces nežiadúcich javov, ktorým by sme sa najradšej vyhli. Nadmerné dymenie, zvýšené emisie a nadmerná spotreba oleja. Dochádza aj k zníženiu kompresného tlaku vo valci, čo má za následok stratu výkonu a zvýšenú spotrebu paliva. Engine Clean odstraňuje usadeniny z olejového systému a vyčistením krúžkov obnovuje kompresie a výrazne redukuje škodlivé emisie. Vďaka obsiahnutým mazacím zložkám je motor chránený.
 
 
Čistenie olejového systému - výplach
Engine Clean rozpúšťa znečistenie a usadeniny v celom olejovom systéme, ktoré sú spôsobené bežnou prevádzkou vozidla. Vďaka jeho výborným čistiacim vlastnostiam, vyčistí usadeniny nalepené na piestnych krúžkoch a obnovuje tak kompresné tlaky jednotlivých valcov. Zároveň čistí ventily, redukuje ich hlučnosť a vďaka prečisteniu celého olejového systému výrazne znižuje škodlivé emisie. Vďaka obsiahnutým mazacím zložkám je motor počas celého čistenia dokonale chránený. Engine Clean je vhodný pre všetky typy dieselových, bezínových a LPG motorov. Je miešateľný so všetkými komerčnými typmi motorových olejov. Môže sa použiť aj v motoroch používajúcich bionaftu a rastlinné oleje. Produkt odporúčame používať pri každej výmene oleja. POZOR – nerozpúšťa karbón! Engine Clean pridajte do starého oleja, naštartujte motor a nechajte ho bežať na voľnobehu 10 – 15 minút. Nechajte odtiecť starý olej, vymeňte olejový filter a doplňte nový olej. 250ml postačuj na na 5l oleja. Je vhodný pre všetky benzínové a dieselové motory, manuálne prevodovky a diferenciály.

Engine Clean

Rozpúšťa a odstraňuje nečistoty v celom olejovom systéme.
Obnovuje kompresiu.
Neutralizuje škodlivé kyseliny v motore.
Čistí hydraulické zdvíhadlá ventilov, redukuje hlučnosť a klepanie motora.
Počas čistenia chráni motor pomocou výkonných mazacích zložiek.
Chcem vyčistiť vnútorný priestor motora
 
Ochrana olejového systému na báze nanočastíc
Nano Engine Protect vytvára aktívnu nanobariéru v oleji, ktorá chráni všetky vnútorné plochy v motore. Ponecháva o-krúžky a hriadeľové tesnenia mäkké a pružné. Zlepšuje prúdenie oleja počas studených štartov, čím minimalizuje opotrebovanie a trenie. Zabezpečuje tichší a hladší chod motora a predlžuje jeho životnosť. Má excelentné vlastnosti ,,chodu na sucho”. Je vhodný pre všetky dieselové a benzínové motory a taktiež pre vozidlá s turbom, katalyzátorom a DPF filtrom. Je miešateľný so všetkými komerčnými typmi motorových olejov. Nano Engine Protect do olejového systému pri každej výmene oleja. Pred použitím odporúčame systém vyčistiť produktom Engine Clean. 250ml postačuje na 5l oleja. Pre manuálne prevodovky a diferenciáli pridajte v pomere 1:10. Odporúčame pre autá, ktoré majú najazdených do 130 000 km.

Nano Engine Protect

Vytvára vysoko aktívne anti-trecie nano bariéru
Ponecháva O-krúžky, tesnenia a hriadeľové tesnenia mäkké a pružné.
Má excelentné vlastnosti tzv. „Chodu na sucho“.
Vhodný pre všetky benzínové a dieselové motory.
Vysoko odporúčaný pre motory s turbom.
Chcem ochranu olejového systému
 
Ochrana olejového systému
Oil System Care redukuje fosfátové zložky, používa bezpopolnaté činidlá a neobsahuje ťažké kovy. Znižuje trenie a opotrebovanie a chráni systém pred hrdzou a koróziou. Neutralizuje kyseliny v motore a predchádza usadeninám v mazacom systéme. Zabraňuje stvrdnutiu tesnení a chráni motor počas predĺžených servisných intervalov. Je vhodný pre všetky dieselové, benzínové a LPG motory a pre vozidlá s turbom, katalyzátorom a DPF filtrom. Je miešateľný so všetkými komerčnými typmi motorových olejov. Pri každej výmene oleja, pridajte Oil System Care do nového oleja. 250ml postačuje na 5l oleja. Pri manuálnych prevodovkách a diferenciáloch nahraďte 10 % obsahu náplne prípravkom Oil System Care. Pred použitím doporučujeme vyčistiť olejový systém prípravkom Engine Clean. Oil System Care odporúčame do áut ktoré majú najazdených viac ako 130 000km.

Oil System Care

Neobsahuje ťažké kovy.
Optimalizuje spotrebu paliva a spotrebu oleja.
Výrazne znižuje trenie a opotrebenie, maže všetky pohyblivé časti.
Zabraňuje stvrdnutiu tesnenia a udržuje ho pružné.
Tichší chod a dlhšiu životnosť motora.
Chcem ochranu olejového systému
 
Strata oleja
Engine Oil Stop Leak je kombináciou efektívnych a inovatívnych komponentov, ktoré zastavujú, respektíve predchádzajú slzeniu oleja z motora. Udržuje pružné gumové tesnenia a výrazne znižuje trenie a opotrebovanie v motore. Zaisťuje stabilnú viskozitu oleja a pôsobí proti jeho oxidácii. Je vhodný pre všetky dieselové, benzínové a LPG motory a pre vozidlá s turbom, katalyzátorom a DPF filtrom. Je miešateľný so všetkými komerčnými typmi motorových olejov. Engine Oil Stop Leak pridajte do olejového systému. 250 ml postačuje na 5 litrov oleja. Pred použitím doporučujeme vyčistiť olejový systém prípravkom Engine Clean.

Engine Oil Stop Leak

Výrazne redukuje trenie, oder a slzenie.
Oživuje plastické, gumové a kaučukové tesnenie, ktoré zostávajú opäť pružné.
Vhodný pre všetky benzínové, dieselové i LPG motory.
Je kompatibilný so všetkými komerčnými olejmi.
Chcem zastaviť slzenie oleja
 
Ochrana proti dymeniu
Oil Anti Smoke je inovatívny produkt, ktorý účinne pôsobí proti tvorbe dymu a sadzí. Vysoká viskozita produktu zabraňuje, aby sa olej dostal do spaľovacích komôr a vďaka tomu je zaručené čisté a plnohodnotné spaľovanie. Je ideálny pre vozidlá so zvýšenou spotrebou oleja. Je vhodný pre všetky dieselové, benzínové a LPG motory a pre vozidlá s turbom, katalyzátorom a DPF filtrom. Je miešateľný so všetkými komerčnými typmi motorových olejov. Oil Anti Smoke pridajte do olejového systému. 250 ml postačuje na 5-6 litrov oleja. Pred použitím doporučujeme vyčistiť olejový systém prípravkom Engine Clean. Budte pripravený na emisnú kontrolu!

Oil Anti Smoke

Výrazne obmedzuje výfukový dym a tvorbu sadzí.
Zaisťuje optimálne mazanie všetkých pohyblivých častí.
Vysoká viskozita bráni vniknutiu oleja do spaľovacej komory-
Minimálne dymenie a minimálna tvorba sadzí.
Chcem zastaviť dymeniu
 
Ochrana hydraulických zdvíhadiel ventilov
Hydraulic Lifter Care čistí hydraulické zdvíhadlá ventilov a odstraňuje nežiadúce klepanie. Znižuje opotrebovanie a trenie v motore. Zlepšuje charakteristiku studených štartov. Je vhodný pre všetky typy dieselových, benzínových a LPG motorov. Je miešateľný so všetkými komerčnými typmi motorových olejov a je prispôsobený aj pre použitie vo vozidlách s katalyzátorom a filtrom pevných častíc. Hydraulic Lifter Care pridajte do nového oleja. 250 ml postačuje na 5 litrov oleja. Pred použitím doporučujeme vyčistiť olejový systém prípravkom Engine Clean.

Hydraulic Lifter Care

Čistí zdvihátka hydraulických ventilov.
Eliminuje nepríjemné „Klepavé“ zvuky.
Zaisťuje spoľahlivú podporu a optimálnu funkciu zdvihátok hydraulických ventilov.
Znižuje opotrebenie a trenie a zlepšuje studené štarty.
Chcem znížiť klepanie zdvihátok
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.